KS Orient

Klub Sportowy Orient obecnie jest jednym z przodujących klubów Taekwon-do na terenie województwa śląskiego. Nasze filie znajdują się w Częstochowie, Zawierciu, Będzinie, Myszkowie, Żarkach, Rokitnie oraz Pradłach.

Do tego posiadamy również sekcje w województwie Łódzkim, w miejscowości Radomsko oraz w województwie Świętokrzyskim we Włoszczowie.

25 - LECIE KLUBU

W 2018 roku świętowaliśmy 25 urodziny klubu, które uświetniliśmy na naszej co rocznej imprezie sportowej - „Puchar Orientu”. Wystartowała w nim rekordowa liczba zawodników, bo aż 370, którzy sprawdzali swoje umiejętności mierząc się ze sobą na matach, a pozostałą energię mogli zużyć sferze rekreacji na dmuchańcach, w foto budce, kinie klubowym i wielu innych.

Prezes Zbigniew Pawlak wyróżnił i nagrodził najlepszych zawodników danego sezonu oraz kadrę instruktorów .Cała impreza miała również charakter festynu rodzinnego, w którym mogły brać udział także osoby niezwiązane z klubem. Było to naprawdę huczne wydarzenie pełne pozytywnej energii.

ROZWÓJ

Do dnia dzisiejszego nasz klub stale się rozwija zwiększając liczbę zawodników, trenerów i sekcji.

Powstały dwie profesjonalnie wyposażone sale treningowe, które znajdują się w Częstochowie i Będzinie. Pozwoliło to na stworzenie jeszcze większej ilości grup ćwiczących oraz umożliwienie trenowania dodatkowych form rozwoju fizycznego, jak np. akrobatyka. W planach jest stworzenie kolejnych takich miejsc.

Aktywnie angażujemy się również w różne akcje społeczne o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim. Rozwój naszego klubu wnosi również duży wkład w funkcjonowanie Polskiej Unii Taekwon-do, dzięki czemu wprowadzono np. system do zliczania punktów ZEMITA ,który znacznie pomaga w treningach oraz w precyzyjnej i obiektywnej ocenie zawodnika podczas zawodów.
Dzięki sprawnie prowadzonej stronie internetowej oraz kont na portalach społecznościowych, na bieżąco ,można śledzić poczynania naszych zawodników oraz wszelkie inne aktywności z życia klubu. Wciąż przybywają do nas nowi, pełni zapału adepci chcący rozwijać swoje zainteresowanie sztukami walk pod okiem naszej profesjonalnej kadry.

COVID

Wszyscy doskonale wiedzą z czym wiązał się wybuch epidemii coronavirusa w Polsce i na świecie.

Dbając o bezpieczeństwo swoje i innych w pierwszych miesiącach musieliśmy pozostawać w domach. Zmuszeni byliśmy zawiesić treningi stacjonarne w naszych sekcjach... Jednakże nie poddaliśmy się! Po upływie krótkiego czasu zarząd naszego klubu wraz z kadrą zorganizował treningi online. Byliśmy jednym z pierwszych klubów w Polsce, które rozpoczęły taką formę treningów. Trenerzy, za pomocą transmisji vide- live spotykali się z zawodnikami i razem z nimi ćwiczyli podtrzymując formę. Po zmniejszeniu obostrzeń mogliśmy wrócić na sale treningowe. Niestety organizacja zawodów sportowych była nadal niemożliwa, ale to nie zniechęciło nas do dalszej pracy. Organizowano liczne sparingi klubowe, szkolenia z układów tradycyjnych i wiele innych aktywności mogące po części zastąpić zawody sportowe.

STARTY/ UDZIAŁ W ZAWODACH

Taekwon-do:
Zawodnicy naszego klubu nadal biorą czynny udział we wszelkiego rodzaju turniejach Taekwon-do odnosząc liczne sukcesy. Kadra zawodnicza naszego klubu może poszczycić się licznymi tytułami Mistrzów Polski ZS PUT, zdobywców Pucharu Polski ZS PUT.
Ponadto uczestniczymy również w wydarzeniach międzynarodowych jak Mistrzostwa Europy czy Świata Taekwon-do TI.

Kickboxing:
W dyscyplinie kickboxingu również odnosimy liczne sukcesy mierząc się z najlepszymi zawodnikami z innych klubów.
Nie raz klasyfikowaliśmy się na podium Pucharu Polski czy Mistrzostw Polski.
Możemy również poszczycić się dwoma zawodnikami, którzy są w kadrze narodowej PZKB Pointfighting i reprezentowali nasz kraj oraz klub na arenach międzynarodowych podczas Mistrzostw Świata i Europy WAKO.

CO TRENUJEMY?

Przodującą dyscypliną w naszym klubie jest Taekwon-do. Sztuka walki wywodząca się z Korei, za której twórcę uznaje się gen. Choi Hong Hi (IX DAN). Taekwon-do jest jedną z bardziej wymagających form walki. Osoba trenująca musi rozwijać swoją gibkość, koordynację ruchową i szybkość. Sztuka walki ta bazuje głównie na kopnięciach w tułów oraz głowę przeciwnika.
Na przestrzeni lat uformowało się kilka odmian taekwondo, które np. dodają techniki ręczne zaczerpnięte z boksu zaś inne używają rąk tylko do obrony oraz odepchnięć przeciwnika.
Nasza specjalizacja to Taekwondo właśnie z użyciem rąk, jak w boksie, przez co jest ono podobne do kickboxingu. Sztuka walki ta ma również elementy tradycyjne, jak np. układy tradycyjne, które polegają na schemacie wykonywania odpowiednich ruchów, pozycji następujących po sobie w odpowiedniej kolejności z zachowaniem odpowiedniego tempa i dynamiczności. Nie obce są również rozbicia desek czy innych obiektów za pomocą technik nożnych i ręcznych.
Co pół roku odbywa się klubowy egzamin na stopnie uczniowskie Taekwon-do pod przewodnictwem Prezesa klubu – Zbigniewa Pawlaka (VI DAN) oraz patronatem Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do.

Kickboxing jest kolejnym sportem walki, który prężnie rozwija się w naszym klubie. Dyscyplina ta również składa się z uderzeń bokserskich oraz kopnięć podobnymi do tych w taekwon-do. Jest to jednak już twardsza dyscyplina wymagająca większej ilości siły oraz wytrzymałości. Ponadto uczymy się tu również kopać w nogi przeciwnika. Zmagania w kickboxingu odbywają się na matach jak i ringach w zależności od formuły walki.
Podobnie jak w Taekwon-do, co pół roku dobywają się egzaminy na stopnie uczniowskie pod przewodnictwem zaproszonych egzaminatorów z klubów pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu.

Akrobatyka to dyscyplina, która również zagościła na stałe w grafiku zajęć niektórych sekcji. Poprzez ćwiczenia koordynacyjne, rozciągające, wytrzymałościowe zawodnik rozwija możliwości własnego ciała, mogąc uzyskać jeszcze lepsze rezultaty podczas treningów Taekwon-do i Kickboxingu.

Dołącz do nas już dziś

Pierwszy trening gratis