Aktualności

Z życia sekcji Żarki

IMG_8958W dniach 15-17.10.2014 roku nasi zawodnicy, uczniowie klasy 4 i 5 o profilu sportowym ze Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach brali udział w obozie taneczno-jezykowo-sportowym w Goleszowie k. Ustronia. Położony na Śląsku Cieszyńskim, w otoczeniu gór Beskidu Śląskiego – Równicy, Czantorii oraz Góry Tuł „Topolej”, to magiczne miejsce spajające kultury świata, muzykę, tańce, wspólne biesiadowanie, oraz obcowanie z przyrodą.

W obozie brali udział zawodnicy Klubu Sportowego Orient sekcji Żarki – Julia Bubel, Adrianna Noskowicz oraz Karolina Gębka.

Program pobytu był bardzo atrakcyjny, różnorodność zajęć sprawiła, że uczniowie byli naładowani pozytywną energią. Na pobliskim Orliku odbywały się zajęcia z piłki nożnej, ćwiczenia biegowe oraz zajęcia taneczne prowadzone przez panią Mariolę Pasikowską, która pracowała nad koordynacją oraz wyczuciem rytmu. Nie zabrakło również zajęć zumby – gdzie można pozbyć się negatywnych emocji, dobrze się bawić i śpiewać.

Kiedy zmęczenie fizyczne dawało w kość, nad rozwojem umysłowym czuwał lingwista oraz trener sekcji Żarki – Piotr Zając. Poprzez zabawę dzieci poznały wiele nowych słówek i aktywnie wypoczywały. Nie mogło również zabraknąć zajęć taekwondo –zainteresowanie tego typu ćwiczeniami było bardzo duże. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się walki soft stick oraz zajęcia ogólnorozwojowe.

Pomimo intensywnych i częstych zajęć, które wypełniały czas pobytu niemalże do ostatniej godziny, największą nagrodą dla kadry nauczycielskiej były uśmiechnięte twarze dzieci i deklaracje chęci powrotu i powtórzenia obozu w takiej formie.

Wróć

Dołącz do nas już dziś

Pierwszy trening gratis