Aktualności

XXIII OBÓZ SPORTOWO REKREACYJNY KS ORIENT – aktualizacja komunikatu

Prosimy wszystkich tegorocznych obozowiczów o zapoznanie się z komunikatem dot. zbliżającego się XXIII OBOZU SPORTOWO-REKREACYJNEGO KS ORIENT. Szczegóły w rozwinięciu wiadomości.

Data: 8-21 lipca 2015 (14 dni) – wyjazd nad ranem 8 lipca, powrót w nocy lub nad ranem z 21 na 22 lipca

Dojazd: szczegóły poniżej

Wyjazd: 08.07.2015 (środa), godz. 5:00 rano

Cena: 180zł (w dwie strony), *120zł (w jedną stronę, tylko osoby, które zgłaszały wcześniej udział w obozie tylko na jeden tydzień)

Płatność: w dniu wyjazdu, na zbiórce (prosimy o niedokonywanie płatności na konto)

Zbiórka: parking przy dworcu PKP w Częstochowie (od strony ul. Piłsudskiego, z tyłu dworca)

Środek transportu: autokar + bus

Przyjazd do ośrodka: 08.07.2015 na ok. godz. 15:00

Powrót: wyjazd 21.07.2015 ok. godz. 18:00-20:00, przejazd trwa ok. 8-10 godz., o dokładnej godzinie powrotu uczestnicy obozu informować będą telefonicznie

Miejsce, ośrodek: Wałcz (www.walcz.pl), budynek Gimnazjum nr 2 na czas wakacji przekształcony w ośrodek kolonijno-wypoczynkowy

Ośrodek jest wyremontowany, czysty, estetyczny. Położony 100 m od jeziora i 200 m od kąpieliska miejskiego ze zjeżdżalnią.

Klasy zaadaptowane na pokoje kilkuosobowe, standardowe nieskładane łóżka z pościelą, szafki i inne niezbędne wyposażenie; w budynku dostępnych jest kilkanaście pryszniców.

Do dyspozycji obozowiczów- hala sportowa, salka gimnastyczna, świetlice, boiska.

Cena: 1190zł bez kosztów dojazdu

Pozostała kwota płatna do 30.06.2015 r. na konto klubu lub gotówką do instruktorów. W przypadku rezygnacji zaliczka i pozostałe wpłaty nie podlegają zwrotowi.

Cena obejmuje:

  • Superzabawę, miłą atmosferę, ciekawe treningi z doświadczonymi instruktorami Taekwondo, Kickboxing, UFR. Boks
  • Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej
  • Zakwaterowanie w klasach-pokojach 5-10 osobowych z niezbędnym wyposażeniem (łóżka z pościelą)
  • Wyżywienie- 4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja, podwieczorek. Obóz rozpoczynamy od obiadokolacji w dniu przyjazdu, a kończymy na obiedzie w ostatnim dniu.
  • Pamiątkę obozową
  • Dyskoteki, gry, zabawy, konkursy, plenerowe kino,
  • Korzystanie z pełnowymiarowej hali sportowej, sali gimnastycznej, świetlicy, boisk szkolnych
  • Ubezpieczenie NNW.

CENA NIE OBEJMUJE DOJAZDU.

Za dodatkową opłatą: Egzaminy Taekwondo i Kickboxing, możliwość zorganizowania jednodniowej wycieczki po okolicy.

Warunkiem udziału w obozie jest: uiszczenie wszystkich opłat w terminie, oddanie karty obozowej w terminie – do 30.06.2015r.

Dojazd: autokarem, szczegóły organizacyjne oraz cena podane zostaną niebawem

Karta obozowa: prosimy o dostarczenie kart obozowych do instruktorów przed wyjazdem, nie ma możliwości zwrotu kart obozowych na zbiórce, bezpośrednio przed wyjazdem

Brak karty obozowej lub niewypełnienie jej w całości (np. brak zgody lekarza) uniemożliwia uczestnictwo w obozie. Wypełniona karta obozowa jest obowiązkowa dla WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW OBOZU.

Na karcie należy mieć pisemną zgodę lekarza na udział w obozie (lekarz ogólny). Osoby, które posiadają badania od lekarza sportowego w książeczce sportowca (aktualne do ostatniego dnia obozu, badanie ważne są 6 miesięcy) muszą dostarczyć książeczkę WRAZ Z KARTĄ OBOZOWĄ. Na karcie nie muszą tym samym mieć zgody lekarza ogólnego, natomiast pozostałe rubryki karty obozowej muszą być wypełnione.

Osoby powyżej 23. roku życia nie muszą posiadać zgody lekarza na udział w obozie. Karta obozowa jest jednak konieczna.

Posiłki: 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja, podwieczorek)

Obóz rozpoczynamy kolacją w pierwszym dniu, a kończymy obiadem w dniu ostatnim.

Uczestnicy: w obozie mogą brać udział nie tylko członkowie klubu, ale także osoby niezrzeszone w KS „Orient”. Uczestnicy obozu będą podzieleni na grupy wiekowe odpowiednie ilościowo do liczby opiekunów i uczestników. Treningi odbywać się będą z podziałem ćwiczących ze względu na wiek. .W obozie zapowiedziały swój udział kluby:

– KS ORIENT

– KSW START

– MAŁPKA ZAWIERCIE

– EGIDA OLSZTYNEK

– GLADIUS OSTRÓDA

Kadra:

Grupy dziecięce– wykwalifikowana kadra trenerska i pedagogiczna prowadząca zajęcia sportowe, treningi taekwondo, zajęcia plastyczne, techniczne, gry i zabawy

Grupy młodzieży/dorosłych- wykwalifikowana kadra trenerska prowadząca dwa główne bloki tematyczne, tj. boks prowadzony przez jednego z najlepszych trenerów w Polsce, pana Marcina Gruchałę oraz semi contact prowadzony przez pana Bartosza Zabłotnego, trenera kadry UFR, wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski. Dodatkowe zajęcia poprowadzi trener Zbigniew Pawlak, VI Dan taekwondo.

Przedstawiamy poniżej podział obozowiczów na poszczególne grupy. Jednocześnie, podajemy kontakt do każdego z instruktorów. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt bezpośrednio z opiekunem danej grupy.

PODZIAŁ NA GRUPY:

GRUPA 1 – opiekun Magdalena Makowska, tel. 519 106 036

Dzieci ur. w latach: 2009, 2008, 2007, 2006

GRUPA 2 – opiekun Marta Brylińska, tel. 535 174 423

Dzieci ur. w latach: 2005, 2004

GRUPA 3 – opiekun Bartosz Zabłotny, tel. 501 809 553

Młodzież ur. w latach: 2003, 2002, 2001

GRUPA 4 – opiekun Artur Kula, tel. 600 107 790

Młodzież ur. w lataqch: 2000, 1999, 1998 i niepełnoletni z rocznika 1997

GRUPA 5 – opiekun Łukasz Wabnic, tel. 888 764 997

Zawodnicy Klubu Sportów Walki START Częstochowa

GRUPA 6 – opiekun Zbigniew Pawlak, tel. 505 074 423

Osoby pełnoletnie

KIEROWNIK OBOZU: Zbigniew Pawlak, tel. 505 074 423

Informacja dodatkowa:

WSZYSTKIE DZIECI Z DWÓCH NAJMŁODSZYCH GRUP ZABIERAJĄCE ZE SOBĄ TELEFONY KOMÓRKOWE ZOBOWIĄZANE BĘDĄ ODDAĆ TELEFONY DO DEPOZYTU U SWOJEGO OPIEKUNA. TELEFONY BĘDĄ WYDAWANE OK. 1-2 RAZY DZIENNIE, W WYZNACZONYCH GODZINACH (W ZALEŻNOŚCI OD PLANU DNIA), KTÓRE PODAMY, BĘDĄC NA OBOZIE. W TYCH GODZINACH DZIECI BĘDĄ MOGŁY KONTAKTOWAĆ SIĘ Z RODZICAMI. DZIECI BĘDĄ MOGŁY KORZYSTAĆ Z TELEFONÓW TYLKO W SWOICH POKOJACH. W PRZYPADKACH WYJĄTKOWYCH, NP. CHOROBA DZIECKA, TELEFON BĘDZIE WYDANY DO DYSPOZYCJI, TAK ABY DZIECKO MIAŁO STAŁY KONTAKT Z RODZICAMI. PROSIMY, ABY DO KAŻDEGO TELEFONU DOŁĄCZONA BYŁA ŁADOWARKA!

DZIECI, KTÓRE ZOSTANĄ PRZYPISANE DO DWÓCH PIERWSZYCH (NAJMŁODSZYCH) NIE ZABIERAJĄ NA OBÓZ ŻADNYCH SPRZĘTÓW ELEKTRONICZNYCH POZA TELEFONEM Z ŁADOWARKĄ. PROSIMY NIE PAKOWAĆ DZIECIOM TABLETÓW, GIER ELEKTRONICZNYCH I INNYCH TEGO RODZAJU URZĄDZEŃ. NIE CHCEMY, ABY NA OBOZIE DZIECI SPĘDZAŁY BIERNIE CZAS, KORZYSTAJĄC Z GIER KOMPUTEROWYCH. DZIECI PRZYPISANE DO GRUPY TRZECIEJ (ŚREDNIEJ) KAŻDORAZOWO UZGADNIAJĄ ZABRANIE W/W SPRZĘTÓW ZE SWOIM OPIEKUNEM ORAZ KIEROWNIKIEM OBOZU.

Zasady takie mają na celu uniknięcie gubienia telefonów komórkowych lub biernego spędzania czasu wolnego przy telefonie. Chcemy także, by w sytuacjach trudnych czy spornych, dzieci w pierwszej kolejności kontaktowały się z opiekunami. To instruktorzy sprawują bezpośrednią opiekę nad dziećmi, i mają obowiązek rozwiązywania bieżących problemów, dlatego też chcemy, by w pierwszej kolejności dzieci zawsze zgłaszały się do instruktorów.

Bardzo prosimy również rodziców o to, by we wszelkich ważnych sprawach oraz ze wszystkimi pytaniami kontaktować się z opiekunami. Chcemy uniknąć nieporozumień i niewyjaśnionych sytuacji. Opiekunowie, po przyjeździe na miejsce, również wyznaczą godziny, w jakich będą dostępni pod telefonami. Prosimy o kontaktowanie się z instruktorami właśnie w tych godzinach, ponieważ w ciągu dnia opiekunowie mają treningi i wiele wyjść z dziećmi, podczas których nie są w stanie korzystać z telefonów. W przypadku, gdy nie uda się skontaktować z instruktorem telefonicznie, prosimy o pozostawienie wiadomości sms – instruktorzy oddzwonią w pierwszym możliwym momencie.

Na obóz należy zabrać:

– legitymację szkolną/dowód osobisty;

– kartę chipową;

– minimum 3 komplety stroju treningowego (sportowego) – ( w tym przynajmniej jedno do mocnego pobrudzenia );

– minimum 2 pary lekkiego sportowego obuwia treningowego;

– leki przyjmowane na stałe, ewentualne leki wypisane przez lekarza na receptę w trakcie obozu, wykupowane są na koszt uczestników obozu;

– osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną prosimy zaopatrzyć w odpowiednie lekarstwa;

– kurtkę przeciwdeszczową;

– strój kąpielowy;

– nakrycie głowy (najlepiej 2 sztuki);

– krem z filtrem do opalania;

– środek przeciwko komarom i kleszczom;

– klapki pod prysznic;

– 2-3 ręczniki;

– pozostałe rzeczy osobiste (na cieplejsze i chłodniejsze dni);

– dobok oraz strój klubowy (obowiązkowo każda osoba musi posiadać strój klubowy, a osoby które posiadają dobok- dobok -> kwestia egzaminów i pamiątkowego zdjęcia grupowego)

– rękawice, szczękę (osoby, które posiadają);

– ochraniacze do walk (obowiązkowo wszystkie osoby urodzone w roku 1998 i starsi; osoby młodsze, jeśli posiadają ochraniacze, wskazane jest, by je zabrały – ochraniacze piszczeli, stóp, krocza, kask);

OSOBY Z ROCZNIKA 1998 I STARSI, KTÓRZY NIE BĘDĄ POSIADALI OCHRANIACZY, NIE BĘDĄ UCZESTNICZYĆ W SPARINGACH I NIEKTÓRYCH TRENINGACH.

Prosimy, by wśród najmłodszych uczestników obozu, rzeczy były oznaczone (podpisane) tak, by nie myliły się dzieciom (szczególnie koszulki, spodnie klubowe itp.)

Prosimy także, by wszystkie dzieci młodsze (grupa 1,2) obowiązkowo posiadały listę swoich rzeczy- ilość koszulek, spodni, ręczników, itp. Listę prosimy spakować do koperty wraz z kieszonkowym dla dzieci.

Prosimy, by kontrolować ciężar bagażu do ok. 20 kg.

Kieszonkowe: bardzo prosimy, aby dając dzieciom kieszonkowe, rozmienić pieniądze na takie kwoty, jakie mają być wydawane dzieciom dziennie (np. po 10 zł). Pieniądze prosimy spakować do koperty podpisanej imieniem i nazwiskiem dziecka. Do koperty można również włożyć dokumenty (legitymację, kartę chipową) oraz listę zabieranych rzeczy. Kopertę najlepiej przekazać opiekunowi już na miejscu zbiórki.

OBÓZ ZAREJESTROWANY BĘDZIE W MINISTERSTWIE EDUKACJI I KURATORIUM OŚWIATY I WYCHOWANIA W KATOWICACH.

!!! Klub wystawia stosowne dokumenty potrzebne do ubiegania się o dofinansowanie obozu w zakładach pracy. !!!

W związku z tym, iż w tym roku nie organizujemy odrębnego (krótszego) turnusu dla najmłodszych dzieci, istnieje możliwość zapisania dziecka na w/w obóz tylko na 1 tydzień. Jest to jednak możliwość dotycząca tylko dzieci najmłodszych. Tego rodzaju zapisy nie mogą stanowić reguły, standardem dla wszystkich uczestników jest udział w pełnym, dwutygodniowym turnusie. Tygodniowy udział w obozie możliwy jest tylko w wyjątkowych przypadkach, które uzgadniać należy z instruktorami.

Dodatkowe informacje: ZBIGNIEW PAWLAK 505 074 423.

Wróć

Dołącz do nas już dziś

Pierwszy trening gratis