Aktualności

Wyniki i relacja z Mistrzostw Polski Kadetów w Kick-boxingu

W weekend 8-10.03.2013r. grupa naszych zawodników wyjechała do Muszyny na turniej kick-boxingu: Mistrzostwa Polski Kadetów Pointfighting i Light-contact…

Oto wyniki naszych reprezentantów:

Natalia Jastrzębska: 1. miejsce pointfighting i 1. miejsce light-conatact -47kg

Mieszko Matysiak: 1. miejsce pointfighting i 2. miejsce light-contact -28kg

Julia Armatyńska: 3. miejsce light-contact i 3. miejsce pointfighting -32kg.

Michał Dziechciarz: bez medalu

Mariusz Nowak: bez medalu

Dzień 1

Oficjalne ważenie dla klubu Orient w składzie: Mieszko Matysiak, Michał Dziechciarz, Julia Armatyńska, Mariusz Nowak, Natalia Jastrzębska, opiekun Agnieszka Horbatiuk, odbyło się o godzinie 15:00. Zawodnicy zakwalifikowali sie kolejno do kategorii: Mieszko kadet młodszy -28kg, Michał kadet młodszy -37 kg, Julia kadetka młodsza -32kg, Mariusz kadet młodszy -37kg, Natalia kadetka młodsza -47kg.

Dzień 2

Rywalizacja light contact. Na początku swoje zmagania rozpoczęli Michał i Mariusz, niestety nie dotarli do podium, ale stoczyli zacięte pojedynki. Był to ich debiut w/w formule.
Walka najmniejszego zawodnika z całej ekipy, Mieszka Matysiaka, była najbardziej emocjonująca. Pomimo niewielkich gabarytów mały wojownik pokazał dużą wolę walki, zdobywając tym samym najwyższe trofeum, oraz zapisując na swojej karcie tytuł Mistrza Polski kadetów młodszych w light contact -28kg.
Następne w kolejce czekały dziewczyny, Natalia zdeklasowała swoja rywalkę i dodała do kolekcji kolejne złoto. Brąz Julii zakończył nasze zmagania w formule light contact.

Dzień 3

Walki pointfightintg: Michał i Mariusz o krok do podium- przegrana 1 punktem w 1/8 finału z obecnym wicemistrzem Polski w przypadku Michała oraz z Mistrzem Polski w przypadku Mariusza świadczyła o wysokim poziomie. Chłopcy byli o krok od zwycięstwa. Dali z siebie wszystko.
Natalia Jastrzębska znowu niepokonana- złoty medal w formule pointfighting. Julia kolejny brąz. Julia ze swojej walki wyniosła z pewnością coś więcej- jej rywalka obroniła niedawno trzeci z kolei tytuł Mistrzyni Świata, walka z taką zawodniczką dała Julii dużą motywacja do dalszej pracy.
Mieszko po zaciętym finale z zawodnikiem z „Dana” uległ mu nieznacznie; wynik małych wojowników był rekordem 19-22. Już sam wynik świadczy o wielkich emocjach, czekamy na rewanż :)
Koniec zmagań. Wyjazd zakończył się nie tylko sukcesem medalowym, ale przede wszystkim zdobytymi doświadczeniami, które z pewnością zaprocentują w dalszej karierze zawodniczej małych taekwondoków.

Wróć

Dołącz do nas już dziś

Pierwszy trening gratis