Aktualności

Sukces „Kwacha” na Mistrzostwach Armenii w Taekwondo ITF

IMG_1381

10 maja 2015 w Erywaniu reprezentacja Polski wystartowała w Otwartych Mistrzostwach Armenii w Taekwon-do ITF. Piątka czołowych zawodników PUT-u, w tym jeden reprezentant naszego klubu, Maciej „Kwachu” Kwaśniak” pod wodzą trenerów Mikołaja Kotowicza i Zbigniewa Sołtysa, wygrała wszystko, co było do wygrania.

Oto wyniki:

– Maciej Kwaśniak (KS Orient Częstochowa) – 1. m. walki +80 kg

– Tomasz Bohuszewicz (Tiger Dzierżoniów) – 2. m. walki +80 kg, 2. m. testy siły

– Jakub Włodarz (KCT Kraków) – 1 m. walki -80 kg, 1. m. techniki specjalne

– Mateusz Dylawerski (KCT Kraków) – 1. m. walki -71 kg, 2. m. techniki specjalne

– Bartłomiej Mienciuk (KSW Szczecinek) – 2. m. walki -71 kg.

 

Polacy byli na zawodach zdecydowanie najsilniejszą ekipą, co widać po osiągniętych wynikach. Nasi reprezentanci zdominowali wszystkie kategorie i pokazali wysoki poziom taekwondo PUT, stając się „ciekawostką” dla lokalnych zawodników, którzy obserwowali z uwagą wszystkie walki.

Poza gospodarzami występowali również zawodnicy z Gruzji, Rosji, Indii i Iranu. Zawody toczyły się na dwóch matach w przypadku juniorów, a w przypadku seniorów- na jednej macie, co skupiało uwagę i doping na toczonych walkach. Zawody przebiegały w bardzo pozytywnej, sportowej atmosferze. Oprócz walk odbyły się również konkurencje technik specjalnych i testów siły.

Ekipa ZS PUT po raz pierwszy pojechała do Armenii rewanżując się za kilkukrotną wizytę Ormian na naszych zawodach. Polacy spotkali się tam z fantastycznym przyjęciem i niezwykłą gościnnością. Dzięki temu oprócz samych startów mogli też zwiedzić najważniejsze dla tego kraju miejsca – stolicę kraju Erywań, wykute w skałach klasztory Geghard, kaplice z VI w. nad Jeziorem Seven czy muzeum zagłady Ormian.

W trakcie zawodów wizytę naszym reprezentantom złożył Ambasador RP w Armenii pan Jerzy Marek Nowakowski wraz z Attache ds. Obrony, Wojskowym i Lotnictwa płk. Dariuszem Marynowskim. Po takim przywitaniu nie pozostało nic innego jak zwyciężyć, co też nasi reprezentanci uczynili.

Wróć

Dołącz do nas już dziś

Pierwszy trening gratis