Aktualności

Podsumowanie zimowego obozu KS „Orient”

Po kilku latach przerwy Klub Sportowy „Orient” ponownie zorganizował zimowy obóz sportowy. Tym razem klubowicze na swoja bazę wybrali znany z letnich obozów KS „Orient” Ośrodek Banderoza w Głuchołazach, tuż obok czeskiej granicy. Obóz trwał od 25.01.2014 do 01.02.2014r. Wzięło w nim udział 20 osób, które podzielono na dwie grupy wiekowe. Opiekunami były instruktorki: Agnieszka Horbatiuk oraz Marta Brylińska; kierownikiem obozu był trener Zbigniew Pawlak.

Tym razem nasi zawodnicy, oprócz treningów sportowych z elementami taekowndo, skupili swoja uwagę na nauce jazdy na nartach. Począwszy od niedzieli codziennie jeździli na stok narciarski „Miroslav” w Czechach w miejscowości Liptova Lazne. Zajęcia na stoku prowadziła instruktorka narciarstwa Agnieszka Horbatiuk. Wszyscy z zapałem ćwiczyli i wykonywali polecenia instruktorki. Oczywiście osoby, które potrafiły jeździć na nartach od pierwszego dnia korzystały ze stoku. Pozostali uczyli się pilnie. Zaangażowanie zawodników było tak duże, że do ostatniego dnia obozu, wszyscy potrafili jeździć samodzielnie na nartach.

Każdego dnia po przyjeździe ze stoku i krótkim odpoczynku, korzystając z hali sportowej „Banderozy”, dzieci uczestniczyły w treningach taekwondo. Ponadto, wieczorami dzieci wspólnie z instruktorkami oglądały filmy lub korzystały z Play Station.

W środę zorganizowana została piesza wycieczka na Górę Chrobrego w Głuchołazach. Wszyscy, którzy wcześniej nie odwiedzili Głuchołaz mogli teraz podziwiać ich piękno zimową porą. W czwartek wieczorem natomiast odbyło się wspólne ognisko z kiełbaskami.

W wolnych chwilach czas umilały uczestnikom obozu spacery po Głuchołazach. We wtorek i czwartek dzieci miały możliwość skorzystać z jaskini solnej. W środę popołudniu z kolei, wszyscy mogli zrelaksować się na basenie w Jarnołtówku.

W sobotę pełni wrażeń, bogatsi o nowe umiejętności i doświadczenia rozjechaliśmy się do domów . Mamy nadzieje na spotkanie znów za rok.

Wróć

Dołącz do nas już dziś

Pierwszy trening gratis