Aktualności

Otwarte Mistrzostwa Europy – komunikat

facebook_banner_ME_2017

Uwaga!

Wielkimi krokami zbliża się jedno z najważniejszych wydarzeń od kilku sezonów. W Częstochowie, 23-25 czerwca odbędą się Otwarte Mistrzostwa Europy w Taekwondo. Turniej takiej rangi, tak blisko nas pewnie zbyt szybko się nie powtórzy. Dlatego – pełna mobilizacja! Wszyscy rezerwują ten termin w swoich planach i oczywiście stawiają się na wszystkich majowych i czerwcowych treningach! W rozwinięciu wiadomości zamieszczamy komunikat zawodów.

Data: 23 – 25 czerwca 2017 (Szczegółowe informacje dot. tego, kiedy poszczególne grupy wiekowe rejestrują się i kiedy startują, zamieścimy niebawem, możemy już potwierdzić, że wszyscy młodzicy, kadeci, juniorzy i seniorzy muszą stawić się na rejestracji w piątek)

Miejsce: Hala Sportowa Częstochowa, ul. Żużlowa 4, 42-200 Częstochowa

Organizatorzy:
Związek Sportowy Polska Unia Taekwon-do
Klub Sportowy „Orient”
Tae Kwon-Do International

Opłaty startowe:
30 EUR za 1 konkurencję
50 EUR za 2 konkurencje
60 EUR za 3 konkurencje
65 EUR za 4 i więcej konkurencji
10 EUR od osoby za konkurencję tag team

Bilety dla widzów:
10 EUR za 1 dzień
15 EUR za 2 dni

Zgłoszenia: w nieprzekraczalnym terminie do 26 maja 2017, do instruktorów

Warunki uczestnictwa:
– zgłoszenie w terminie
– podpisane oświadczenie (niebawem do pobrania na stronie klubowej)
– opłacenie startowego
– dobok
– dla juniorów i seniorów minimalny stopień to 8 cup
– badania od lekarza sportowego w książeczce sportowca, nie starsze niż 6 miesięcy (dot. młodzików, kadetów, juniorów i seniorów do 23

Nagrody:
– specjalny wzór medalu Mistrzostw Europy,
– testy siły: medal za 1. miejsce,
– układy formalne: medale za 1., 2. i 3. miejsce,
– techniki specjalne (kadeci, juniorzy i seniorzy): medal za 1. miejsce,
– techniki specjalne (dzieci, młodzicy): medale za 1., 2. i 3. miejsce,
– techniki szybkościowe: medale za 1., 2. i 3. miejsce,
– walki przerywane, ciągłe i soft-stick: medale za 1., 2. i dwa 3. miejsca,
– dyplomy uczestnictwa dla wszystkich zawodników.

Konkurencje:

Układy formalne tradycyjne: tylko formy ITF; sędziowane systemem punktowym – zawodnik prezentuje jeden układ wybrany spośród właściwych dla jego kategorii.

Układy formalne otwarte: wszystkie formy nie-ITF-owskie, wliczając w to formy GTF, WTF, karate oraz innych „twardych” stylów bez użycia broni. Sędziowane systemem punktowym – zawodnik prezentuje jeden układ wybrany przez siebie.

Techniki szybkościowe: Dla dzieci jest to technika ap chagi (kopnięcie od spodu) wykonywane na poziomą tarczę na wysokości pasa. Kopnięcia są wykonywane naprzemiennie lewą i prawą nogą przez 15 sekund. Dla młodzików jest to technika dollyo chagi wykonywana na pionowo ustawioną tarczę na wysokość pasa. Kopnięcia wykonywane są każdą nogą oddzielnie po 15 sekund. Pomiędzy kopnięciami noga musi dotykać podłoża.

Walki soft-stick: walka w systemie przerywanym, za pomocą gąbkowej pałki o długości 60 cm. Za trafienie pałką w dowolną część ciała z wyjątkiem głowy i rąk przyznawany jest 1 punkt, za trafienie w głowę 2 punkty, trafienia w ręce nie są punktowane. Dwa ostrzeżenia dają punkt przeciwnikowi, nie ma limitu ostrzeżeń. Zdobycie 10 punktów przewagi oznacza zwycięstwo przez przewagę techniczną. W grupie wiekowej młodzików zawodnik musi wybrać tylko jedną konkurencję: albo walka touch-contact, albo soft-stick.

Walki touch-contact oraz point-stop sparring: walka w systemie przerywanym (semi-contact). Sędzia przerywa walkę po każdym zdobytym punkcie lub popełnionym przewinieniu. Zdobycie 10 punktów przewagi oznacza zwycięstwo przez przewagę techniczną. W grupie wiekowej młodzików zawodnik musi wybrać tylko jedną konkurencję: albo walka touch-contact, albo soft-stick.

Walki continuous sparring: walka w systemie ciągłym (light-contact). Sędzia przerywa walkę wyłącznie w przypadku faulu lub kontuzji.

Walki drużynowe: prowadzone w systemie ciągłym (light-contact), wyłącznie dla czarnych pasów. Każdy kraj może wystawić maksymalnie po dwie drużyny męskie i żeńskie. Drużyna żeńska składa się z 3 zawodniczek z różnych kategorii wagowych, natomiast drużyny męskie stanowi 5 zawodników z różnych kategorii wagowych.

Walki tag team: rozgrywane w formule point-stop. Drużyny 3-osobowe bez podziału na kategorie walczą między sobą 1-rundowy pojedynek. Zwycięża drużyna, która zgromadzi więcej punktów. Każdy zawodnik z drużyny musi wystąpić w walce.

Testy siły: polegają na złamaniu jak największej liczby plastikowych desek określoną techniką. Za każdym podejściem zawodnik ma dwie próby rozbicia. W przypadku trwałego remisu zwycięża najlżejszy zawodnik.

Techniki specjalne: twimyo nopi ap chagi wykonywane na tarczę. Kopnięcie musi być wykonane poduszką stopy (ap kumchi).

Kategorie:

DZIECI (2011-2008): układy formalne tradycyjne i otwarte, walki soft-stick, techniki szybkościowe, techniki specjalne

MŁODZICY (2007-2005): układy formalne tradycyjne i otwarte, walki soft-stick, walki touch contact, walki tag team (touch contact), techniki szybkościowe, techniki specjalne

KADECI (2004-2002): układy formalne tradycyjne i otwarte, walki point-stop sparring, walki continous sparring, walki tag team (point-stop), techniki specjalne

JUNIORZY (2001-1999): układy formalne tradycyjne i otwarte, walki point-stop sparring, walki continous sparring, walki tag team (point-stop), techniki specjalne

SENIORZY (1998 i starsi): układy formalne tradycyjne i otwarte, walki point-stop, walki continous sparring, walki tag team (point-stop), techniki specjalne, testy siły, walki tag team (point-stop), walki team sparring continous sparring (drużyny narodowe, tylko czarne pasy)

WETERANI (mężczyźni 40 lat i starsi, kobiety 35 lat i starsze): walki point-stop sparring

Szczegółowych informacji na temat regulaminu poszczególnych konkurencji udzielają instruktorzy.

Wyżywienie: w czasie zawodów na hali czynna będzie restauracja

Prosimy na bieżąco sprawdzać stronę klubową, komunikat będzie na bieżąco aktualizowany o informacje organizacyjne.

Wróć

Dołącz do nas już dziś

Pierwszy trening gratis