Aktualności

Mistrzostwa Polski w Kick-Boxingu oraz Wako Kick Boxing European Championships Cadets and Juniors – wyniki

Zawodnik naszego klubu, Błażej Szkulik (sekcja: Zawiercie) jako reprezentant kadry Polski w kick boxingu, wziął udział w zawodach o nazwie Wako Kick Boxing Championships Cadets and Juniors, które odbyły się 2-9.09.2011r. we Włoszech w miejscowości Lignano Sabbiadoro. Do udziału w tych zawodach uprawniał go wcześniejszy udział w Mistrzostwach Polski, w których brali udział również inni zawodnicy z ORIENTU.
Oto krótka relacja z tej imprez.

W Mistrzostwach Europy udział wzięło około 1500 zawodników z kilkudziesięciu państw.

Zawodnik ORIENTU powołany został do kadry Polski na podstawie Mistrzostw Polski Juniorów w Semi i Light-Contacie w Kick Boxingu, które odbyły się w Lesznie 21-22 maja 2011r. Na tym turnieju Błażej zajął pierwsze miejsce w light-contacie w kategorii -84kg.

W turnieju tym udział wziął również Artur Kula (sekcja Zawiercie), który również wywalczył złoty medal w formule light-contact w kategorii -89kg, jednakże nie został powołany do kadry Polski juniorów, ponieważ w międzyczasie ukończył 19. rok życia, co przestało upoważniać go do startowania w kategorii wiekowej juniorów.

W Mistrzostwach Polski udział brał także reprezentant sekcji z Częstochowy- Daniel Bubel, który z powodu kardynalnych błędów organizatora, pana Albina Pudlickiego i sędziego głównego, pana Krzysztofa Kacperskiego, nie wziął udziału w swojej walce. Organizatorzy zmienili plan zawodów, nie informując o tym wszystkich uczestników, w związku z powyższym, Daniel nie wiedział o tym, że jego walka się odbywa. Został więc zdyskwalifikowany. Nasz zawodnik z pewnością miał ogromne szanse na zajęcie wysokiego miejsca w kategorii -69kg, o czym świadczy fakt, iż na Mistrzostwach Polski w Taekwondo, które odbyły się w Ostródzie, został złotym medalistą w formule light-contact.

Błażej Szkulik, zatem jako jedyny zawodnik ORIENTU, zakwalifikował się do kadry Polski, biorącej udział w Mistrzostwach Europy. Startował w kategorii -89kg. Został przeniesiony do tej kategorii przez trenerów kadry, pomimo iż powołany został do kadry na podstawie walk w formule light contact w kategorii -84kg.

Pomimo zmian, utrudniających start Błażejowi, zajął on drugie miejsce, zdobywając tym samym tytuł wicemistrza Europy.

Niewątpliwie na wysoki poziom sportowy zaprezentowany przez Błażeja wpływ miał udział w letnim obozie KS ORIENT w Pogorzelicy w dniach 1-10.08.2011r., oraz udział w zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorów Light-Contact w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem, w dniach 10-21.08.2011r.

Podczas turnieju pierwsza walka odbyła się z reprezentantem Anglii i została jednogłośnie wygrana. W drugiej walce- finałowej- przeciwnikiem Błażeja był zawodnik z Chorwacji. Błażej przegrał tę walkę 2:1.

Serdecznie gratulujemy sukcesów zarówno Wicemistrzowi Europy, Błażejowi Szkulikowi, jak i zawodnikom biorącym udział w Mistrzostwach Polski w Kick Boxingu. Życzymy dalszych sukcesów.