Aktualności

MAMY MISTRZÓW ŚWIATA W TAEKWONDO!

DSC06130

W ubiegłym tygodniu 25-28 czerwca we włoskim Rimini siedmioosobowa reprezentacja Klubu Sportowego ORIENT pod okiem trenera Zbigniewa Pawlaka wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Świata w Taekwondo. Zawodnicy startowali w konkurencjach indywidualnych: technik specjalnych, testów siły, walk i układów formalnych oraz w konkurencji walk drużynowych. W zawodach udział wzięło kilkuset zawodników z około 15 państw, m.in. z Japonii, Australii, Kirgistanu, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Polski, Holandii i innych. Nasi reprezentanci dali z siebie wszystko, a ciężkie przygotowania opłaciły się.

Wróciliśmy z 8 medalami indywidualnymi i jednym drużynowym – złotem w walkach drużynowych seniorów!

Oto nasze sukcesy:

OLIMPIA GRELA

– Mistrzyni Świata w walkach juniorów -65kg

W finałowej walce Olimpia stawiła czoło reprezentantce Kanady. Walkę wygrała zdecydowanie, niewiele brakło, aby walka skończyła się przed czasem, jej przeciwniczka miała na koncie 8 ostrzeżeń (9 powoduje dyskwalifikację).

– Wicemistrzyni Świata w technikach specjalnych juniorów

KLAUDIA WÓJCIK

– Druga Wicemistrzyni Świata w testach siły seniorów

Klaudia startowała także w walkach, w kategorii -60 kg. Dotarła do walk ćwierćfinałowych. Po wyrównanej i mocnej walce przegrała z reprezentantką Włoch.

MONIKA CIEŚLIK

– Druga Wicemistrzyni Świata w układach formalnych seniorów I Dan

Dodatkowo, Monika startowała w walkach w kategorii -55 kg. W tej konkurencji jednak nie udało się zdobyć medalu.

WERONIKA BURDZYŃSKA

– Druga Wicemistrzyni Świata w testach siły seniorów

– Wicemistrzyni Świata w walkach seniorów – 65kg

W walce finałowej „Makumba” zmierzyła się z przeciwniczką z Holandii.

ARTUR KULA

– Wicemistrz Świata w walkach seniorów +83kg

W walce półfinałowej „Szarik” dwukrotnie znokautował swojego przeciwnika, reprezentanta Stanów Zjednoczonych – w 10 i 30 sekundzie. W finale Artur walczył z kolegą z reprezentacji Polski.

– Drugi Wicemistrz Świata w testach siły seniorów

ARTUR STEFAŃSKI

Walczył w kategorii -83 kg. Dotarł do walk ćwierćfinałowych, w których przegrał z reprezentantem gospodarzy. Tym razem „Stefan” wrócił bez medalu.

MACIEJ KWAŚNIAK

W kategorii -83 kg udało mu się dotrzeć do rundy ćwierćfinałowej. W półfinale, po dyskusyjnym werdykcie, ustąpił Brytyjczykowi.

Dodatkowo, Polska drużyna, w skład której weszli także zawodnicy KS ORIENT wywalczyła tytuł Mistrzów Świata w drużynowych walkach seniorów. W skład drużyny weszli:

Artur Kula (KS ORIENT), Artur Stefański (KS ORIENT), Maciej Kwaśniak (KS ORIENT), Mateusz Dylawerski (KCT KRAKÓW), Adam Zięba (KCT KRAKÓW)

Wróć

Dołącz do nas już dziś

Pierwszy trening gratis