Aktualności

Egzaminy na stopnie uczniowskie

Przypominamy wszystkim zawodnikom, że począwszy od sezonu 2014/2015 zostają wprowadzone zmiany w zakresie egzaminów na stopnie uczniowskie.

Zgodnie z zapowiedziami egzaminy zostaną scentralizowane, będą one odbywać się zawsze w jednej sekcji, w sobotę lub niedzielę. Zapisy na egzamin prowadzone będą przez instruktorów podczas treningów do około dwóch tygodni przed egzaminem. Po zebraniu wszystkich list uczestnicy podzieleni zostaną na mniejsze podgrupy, ze względu na wiek i posiadany stopień; każda grupa będzie miała wyznaczoną godzinę egzaminu.

Zdecydowano, że wszystkie egzaminy centralne odbywać się będą w Częstochowie, ze względu na fakt, że jest to sekcja położona pośrodku wszystkich innych grup.

Scentralizowanie egzaminów ma na celu podniesienie jakości egzaminów,poprzez zmniejszenie ilości uczestników w każdej z grup; dodatkowo będzie to możliwość nabierania doświadczeń dla zawodników poprzez kontakt z zawodnikami z innych sekcji.

Niebawem zostaną również zaktualizowane wymagania egzaminacyjne.

Powyższe zasady zostają wprowadzone od pierwszego egzaminu, który odbędzie się w sezonie 2014.2015, tj. od stycznia/lutego 2015r.

Ponadto, informujemy, że wprowadzony został również nowy system stopni uczniowskich dla dzieci. Celem jego stworzenia jest umożliwienie częstszego zdawania na stopnie uczniowskie dzieciom, zmniejszenie partii materiału egzaminacyjnego oraz bardziej odpowiednie dostosowanie posiadanego pasa do zdobytych umiejętności. Nowy system wprowadzony zostaje dla wszystkich dzieci do wieku młodzika włącznie, tj. w obecnym sezonie sportowym dla wszystkich urodzonych do roku 2005 włącznie (tj. 2005 i młodsi).

W przypadku przechodzenia do systemu stopni seniorskich, zawodnik zachowuje swój stopień do najbliższego egzaminu. Na egzaminie zdaje na kolejny, wyższy stopień w systemie stopni seniorskich.

Wykaz stopni juniorskich i seniorskich przedstawia tabela przygotowana przez ZS PUT.

Wróć

Dołącz do nas już dziś

Pierwszy trening gratis