Aktualności

Część trzecia wakacyjnych wspomnień

W tegoroczne wakacje kolejny raz w Częstochowie umożliwiliśmy naszym zawodnikom i sympatykom aktywne spędzenie wolnego czasu.

W ramach zadania publicznego pn. „Organizacja wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży” współfinansowanego przez Urząd Miasta Częstochowy zorganizowaliśmy treningi wakacyjne oraz letnie półkolonie z taekwondo.

Zapraszamy do lektury odrobiny wakacyjnych wspomnień.

W tym roku kolejny raz zorganizowaliśmy letnie półkolonie pod hasłem „Wakacje prawdziwego ninja – półkolonie z taekwondo.” W lipcu i sierpniu kilkunastu zawodników Orient-u oraz osób spoza klubu pod czujnym okiem instruktorki Moniki Cieślik wzięło udział w szeregu atrakcji, spędzając aktywnie wakacyjny czas.

Oczywiście podstawową aktywnością uczestników półkolonii były treningi taekwondo, w których zawodnicy doskonalili swoje sportowe umiejętności. Nie zabrakło gier i zabaw sportowych, które utrwaliły zasady fair play, jak również warsztatów dotyczących współpracy.

Dodatkowo, codziennie dzieci korzystały z takich atrakcji jak basen, “Magiczna Kraina”, Muzeum Produkcji Zapałek, kręgielnia, Państwowa Szkoła Straży Pożarnej, Multicentrum „Zodiak” czy wyjście na plac zabaw. Czas umilały dzieciom zajęcia plastyczne i techniczne rozwijające zdolności manualne i wyobraźnię, konkursy kalamburów oraz turniej Jedi, którego uczestnicy nagrodzeni zostali upominkami rzeczowymi.

Dodatkową atrakcją było spotkanie z Panią Policjantką, która omówiła z dziećmi jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Aby w pełni energii uczestniczyć w zajęciach, dzieci codziennie miały zorganizowane drugie śniadanie i obiad.

Dodatkowo, zawodnicy mogli uczestniczyć w popołudniowych treningach taekwondo z elementami kickboxingu. Uczestnicy nie tylko doskonalili umiejętności sportowe podczas treningów i turnieju soft stick, ale także aktywnie spędzali czas m.in. w Magicznej Krainie.

Dziękujemy Urzędowi Miasta Częstochowy za wspieranie naszych działań.

Wróć

Dołącz do nas już dziś

Pierwszy trening gratis