Aktualności

Część pierwsza wakacyjnych wspomnień

Nowy sezon rozpoczął się pełną parą. W toku treningów, przygotowań do zawodów i wielu sportowych obowiązków zapraszamy na chwilkę zwolnienia i wakacyjnych wspomnień. W rozwinięciu wiadomości wspomnienie obozowych przygód naszych klubowiczów.

Tegoroczny, dwudziesty piąty obóz zorganizowany przez KS ORIENT za nami!

Wyjazd upłynął pod znakiem nowych doświadczeń treningowych, wielu przygód, wrażeń i pięknej pogody :) Tym razem aktywne dwa tygodnie spędziliśmy w Jastrowiu, w ośrodku położonym bezpośrednio nad jeziorem, w sosnowym lesie. Tradycyjnie, głównym organizatorem obozu był trener Zbigniew Pawlak, który podsumowując obóz uznał go za jeden z bardziej udanych klubowych wyjazdów, zarówno pod względem ośrodka, pogody, jak i uczestników i obozowej kadry.

W obozie udział wzięło 60 zawodniczek i zawodników z: Klubu Sportowego „Orient”, Klubu Sportowego „Egida” Olsztynek, Klubu Sportowego „Gladius” Ostróda, Klubu Sportowego „Keiko” Jastrzębie Zdrój. Kadrę stanowili instruktorzy: Monika Cieślik, gr. 1 (KS „Orient”), Karol Marcisz, gr. 2 (KS „Orient”), Piotr Zając, gr. 3 (KS „Orient”), Bartosz Zabłotny, gr. 4 (KS „Egida”), Zbigniew Pawlak, kierownik obozu (KS „Orient”).

Tradycyjnie, uczestnicy obozu, przydzieleni zostali, ze względu na wiek, do poszczególnych opiekunów. Każda grupa spędzała dzień według planu dostosowanego przez instruktora do danej grupy. Poza treningami, zawodniczki i zawodnicy, mieli wiele dodatkowych zajęć oraz możliwości spędzenia czasu wolnego. Aby zaznaczyć integrację wszystkich obozowiczów oraz fakt, że wszyscy byli na jednym obozie- KS „Orient”- kadra zorganizowała kilka atrakcji wspólnych dla wszystkich

  1. Konkurs pływania „na byle czym” (gr. 1,2,3,4) – organizator: instruktorka Monika Cieślik

Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a jury w składzie: Zbigniew Pawlak, Monika Cieślik, Brygida Bizoń miało trudny orzech do zgryzienia. Przyznawano oceny w skali od 1 do 6, zwracając uwagę na pomysłowość, technikę oraz szybkość pływania.

Wyłonienie laureatów wymagało dogrywki. Ostatecznie, turniej zakończył się następująco:

1 miejsce: „PRZEGRANI” – Jakub Ceglarek, Dariusz Malanowski

2 miejsce: „BOTTLE MAN” – Mateusz Sikora, Igor Przytocki, Piotr Chober

3 miejsce: „MUGOLE Z MIOTŁĄ HARREGO POTTERA”- Julia Skiepko, Julia Tatara

Wyróżnienie specjalne od jury otrzymał niekwestionowany lider konkursu: Piotr Zając, pseudonim operacyjny: ZAJCEW:)

  1. Turniej Jedi (gr. 1,2) – organizatorzy: instruktorzy Monika Cieślik, Karol Marcisz

Turniej trwał przez cały obóz. Zawodnicy podzieleni na dwie grupy (wyżsi i niżsi), walczyli w formule soft-stick w różnych warunkach: na trawie, na plaży, w jeziorze, na trampolinie, na macie, Zmagania trwały przez cały obóz, zawodnik za wygraną walkę otrzymał 2 pkt. za przegraną 0 pkt. natomiast remis był za 1 pkt. Po podliczeniu wszystkich punktów wyłonieni zostali zwycięzcy:

Grupa 1:

1 miejsce: Alex Sekmistrz

2 miejsce: Maciej Piątek

3 miejsce: Mateusz Kidawa

Grupa 2:

1 miejsce: Maja Zbieska

2 miejsce: Wojciech Nowakowski

3 miejsce: Wiktor Stańczak

  1. Turniej orlikowy (piłki nożnej dla 3 i 4 grupy) – organizator: instruktor Bartosz Zabłotny

Zawodnicy zostali podzieleni na 4 drużyny. Rozegrane zostały 3 kolejki po dwa mecze, podczas których drużyny zdobywały punkty.

Wyniki z turnieju:

1 miejsce: „Ultimate Champion” – Tymoteusz Rduch, Kacper Szczepański, Dariusz Malanowski, Nikodem Klęczar, Jakub Ceglarek

2 miejsce: „FC Miszczowie” – Igor Przytocki, Wiktor Krawczyk, Paweł Szychalski, Piotr Chober, Krzysztof Sobociński

3 miejsce: „ Królowie Piłki” – Kacper Kręciewski, Karol Podsiadlik, Tobiasz Dub, Patryk Lanfranco, Alan Sibirski

  1. Konkurs 1 z 10 (gr. 1,2,3,4) – organizator: Bartosz Zabłotny

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy ze względu na wiek: młodsi 12 osób i starsi 14 osób. Każdy miał trzy życia, po utracie którego dziecko miało przebity balon trzymany nad głową. Dodatkowo za złą odpowiedź na pytanie o Taekwondo twarz zawodnika została wymazana bitą śmietaną. Zawodnicy dostawali pytania od prowadzącego, jeśli na nie odpowiedzieli dobrze, mogli wskazać osobę, która będzie odpowiadać na kolejne pytanie. Po wyeliminowaniu większości zostały trzy najlepsze osoby, które dostały kolejne trzy szanse (balony) i walczyły o pierwsze miejsce na podium.

Wyniki z konkursu:

Grupa młodsza:

1 miejsce: Wiktor Stańczak

2 miejsce: Patryk Kusaj

3 miejsce: Wiktor Starczewski

Grupa starsza:

1 miejsce: Julia Skiepko

2 miejsce: Oliwia Pawlak

3 miejsce: Nikodem Klęczar

  1. Konkurs na najlepszy skecz/przedstawienie na ognisku (gr. 1,2,3,4)

Do konkursu musieli przygotować się przedstawiciele z wszystkich pokoi. Zaprezentowane podczas ogniska skecze/przedstawienia oceniała niezawodna publiczność aplauzem. Pokazy miały przedstawiać parodie instruktorów prowadzących treningi. Ekipa z największym aplauzem zajęła miejsce na podium.

Oto wynik:

1 miejsce: Maja Popczyk, Adrianna Noskowicz, Julia Bubel, Zuzanna Hoff, Maja Rembak.

  1. Dyskoteki (gr. 1,2,3,4) –organizator i niezawodny DJ: trener Bartosz Zabłotny.

Podczas obozu zorganizowano 3 dyskoteki dla naszych obozowiczów. W rytm najnowszych wakacyjnych hitów wyłowiliśmy kilku niekwestionowanych królów parkietu.

  1. Ogniska (gr. 1,2,3,4)

Tradycyjnie, podczas obozu, zorganizowaliśmy wspólne grillowanie. Poza pieczeniem kiełbasek, wspólnego grilla uświetniła część artystyczna przygotowana przez naszych obozowiczów.

  1. Chrzest grup młodszych (gr. 1,2)– organizator – instruktor Karol Marcisz

Tradycyjnie, chrzest grup młodszych opierał się na grach i zabawach na świeżym powietrzu. Podstawowe czynniki będące gwarancją udanego chrztu takie jak: błotko, woda, wymalowane twarze i mnóstwo śmiechu zostały przez naszego niezawodnego organizatora zapewnione w 100% :)

  1. Chrzest grup starszych (gr. 3, 4)– organizator: instruktor Karol Marcisz

Chrzest grup starszych niewątpliwie musiał różnić się od chrztu dla młodszych obozowiczów przede wszystkim poziomem trudności. Zadania do wykonania posiadały zdecydowanie wyższy poziom bezsensowności i absurdu, co tylko zwiększało poziom śmiechu obozowiczów :)

  1. Gra „Laser Tag”

Obozowicze wzięli udział w grze „Laser Tag”: inaczej znany Laserowym Paintballem to rozrywka, w której rolę pocisku spełnia fala podczerwieni wyłapywana przez czujniki zainstalowane na ekwipunku drugiego gracza. Dzięki temu Laser Tag, w przeciwieństwie do regularnego Paintballa, jest bezbolesny i mogą brać w nim udział właściwie wszyscy, niezależnie od wieku.

  1. Egzamin na stopnie uczniowskie (gr. 1,2,3,4)

Tradycyjnie, podczas obozu zorganizowano egzamin na stopnie uczniowskie dla zawodników ze wszystkich grup, wyznaczonych do przystąpienia do egzaminu przez swoich instruktorów. Zawodnicy musieli wykazać się znajomością technik taekwondo oraz wiedzy teoretycznej w zakresie określonym w zależności od posiadanego stopnia.

Egzaminatorem był trener Zbigniew Pawlak, VI Dan.

  1. Konkurs czystości (gr. 1,2,3,4) – organizator: instruktorzy Bartosz Zabłotny, Piotr Zając.

Już od kilku lat, tradycją naszych obozów stały się konkursy czystości, polegające na codziennej kontroli porządków w pokojach przez trenera Bartosza Zabłotnego wraz z jego niezawodnym asystentem Piotrem Zającem. System stopni szkolnych od 1 do 6 jest niezawodny w motywowaniu i starszych, i młodszych do systematycznego porządkowania przestrzeni w pokojach. W tym roku laureatami konkursu zostali:

1 miejsce: POKÓJ NR 12G

2 miejsce: POKÓJ NR 14G

3 miejsce: POKÓJ NR 11G

  1. Dodatkowym konkursem, jakże udanym okazał się konkurs : „Milionerzy” zorganizowanym specjalnie dla kadry. Tym razem to obozowicze mogli zobaczyć jak nasza wspaniała kadra obozowa sprawdza się w odpowiadaniu na pytania.

W konkursie uczestniczyła kadra: Monika Cieślik, Karol Marcisz, Bartosz Zabłotny, Piotr Zając i Zbigniew Pawlak, dodatkowymi uczestnikami byli: Brygida Bizoń i Ryszard Bizoń.

Zawodnicy musieli odpowiadać na pytanie zadane przez prowadzącą, mieli trzy życia oraz trzy podpowiedzi: pół na pół, pytanie do „eksperta” oraz pomoc publiczności. Jeśli im się udało mogli przekazać następnie pytanie innej osobie. Za każdą złą odpowiedź twarz uczestnika została wymazana pianką do golenia przez wyznaczonego uczestnika obozu.

Zawodnicy kolejno odpadali z gry: Bartosz Zabłotny, Piotr Zając, Monika Cieślik, Karol Marcisz, Ryszard Bizoń

W Finale zostali Zbigniew Pawlak i Brygida Bizoń, niestety w tej rozgrywce trener Zbigniew nie miał szans z Brygidą Bizoń, która okazała się najwytrwalszą zawodniczką.

Świetna zabawa i superatmosfera podczas konkursu została zagwarantowana przez ich twórców i organizatorów w skład który wchodzą: Julia Bubel, Adrianna Noskowicz, Maja Popczyk, Julia Skiepko oraz Igor Przytocki..

Uczestnicy i laureaci wszystkich konkursów otrzymali słodkie nagrody ufundowane przez organizatora obozu trenera Zbigniewa Pawlaka.

Poniżej informacje– relacje dodatkowe z pracy poszczególnych grup przekazane przez opiekunów.

Grupa 1 prowadzona przez instruktorkę Monikę Cieślik oraz grupa 2 prowadzona prze instruktora Karola Marcisz były grupa najmłodszymi- dzieci z roczników 2010-2008. Główną aktywnością dzieci był oczywiście ruch. Wszystkie zajęcia opierały się na fizycznej i intelektualnej aktywności. Celem, jaki instruktorzy wyznaczyli sobie dla tych grup, było zaszczepienie w dzieciach, ducha sportowców i chęci do aktywności i sportu samego w sobie, a także nauka pracy z grupą i z samym sobą. Bardzo duży nacisk położono na integrację, umiejętności społeczne i współpracę w grupie.

Grupy 1 i 2 codziennie uczestniczyli w treningach taekwondo, podczas których szlifowane były wszystkie cechy motoryczne zawodników, ich ogólna sprawność. Zabawy i gry zespołowe przeplatane były ćwiczeniami technik taekwondo oraz gimnastyki. Podczas treningów nie zabrakło takich atrakcji jak zajęcia w jeziorze czy trening w lesie.

Poza treningami odbywały się także rekreacyjne zajęcia ruchowe, takie jak: gra w bazy, wojna na balony z wodą, piłkę nożną, badminton, frisbee, turniej Jedi. Sportowe emocje pobudzały wspólnie zorganizowane podchody zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy jedna uciekała przed drugą zostawiając kartki z zadaniami do wykonania, rozgrywka wzbudziła wiele emocji i dobrego humoru.

Dodatkowo, organizowano zajęcia plastyczne – rysowanie i malowanie kredkami, farbami,, wycinanki i wiele innych; dzieci pracowały zarówno indywidualnie i grupowo. Wielokrotnie, dzieci uczestniczyły w zajęciach technicznych, zręcznościowych i majsterkowaniu- budowanie wieży z papierów, budowanie zamków z piasku i wiele, wiele innych.

Czas umilały dzieciom także konkursy: kalambury, konkurs w budowaniu zamków z piasku, czy konkurs puszczania wielkich baniek mydlanych.

W czasie wolnym od treningów i zajęć, dzieci codziennie odwiedzały plażę i korzystały z kąpieli w jeziorze. Wieczory wykorzystaliśmy na minidyskoteki, gry na Play Station 3 (gry ruchowe oraz quizy Buzzz), oraz treningi na matach. Dodatkowo, w kilka wieczorów zorganizowano dla dzieci minikino.

W dniach 11 i 12 sierpnia grupy 1 i 2 mogły wzbogacić swoją wiedzą historyczną ponieważ odbywał się w tym czasie Piknik militarny i odbyły się inscenizacje bitew takich jak: ” Powstanie Warszawskie” oraz ” Wielkopolanie podczas walki Polsko- bolszewickiej” .

Dodatkową atrakcją było karmienie dzików w zagrodzie w ośrodku obok, pokaz miażdżenia aut osobowych przez pojazdy militarne podczas pikniku oraz przejażdżka czołgiem.

Dzieci z grupy 1 i 2 trzykrotnie bawiły się na obozowej dyskotece, raz podczas grilla oraz brały udział we wszystkich konkurach zorganizowanych wspólnie dla wszystkich obozowiczów.

Nie zabrakło również tego, co dla dzieci …. i nie tylko :) najpiękniejsze, tj. wygłupów. Kilkakrotnie dzieci rzucały w siebie balonami z wodą, puszczały wielkie bańki mydlane, pływały kajakami (z pomocą starszych zawodników i zawodniczek).

Maluchy okazały się najwytrwalszymi, niezwykle wdzięcznymi i aktywnymi obozowiczami, a czas spędzony na wyjeździe, wśród rówieśników i obozowych zajęć to niewątpliwie bezcenne doświadczenie dla każdego i tysiące nowych wspomnień, znajomości, przeżytych emocji.

Grupa 3 – opiekun Piotr Zając i grupa 4 – opiekun Bartosz Zabłotny:

Zawodnicy trenowali 2 – 3 razy dziennie zawsze o podobnych porach. W godzinach południowych były prowadzone treningi pod kątem walk semi i light contac , w godzinach popołudniowych zawodnicy biegali a zakończeniem treningów były godzinne zajęcia z układów formalnych. Oczywiście jak co roku nie zabrakło treningów w wodzie.

Grupa 3 i 4 nie tylko trenowała. Spędzała aktywnie czas także na inne sposoby . Był to spływ kajakowy, a także częste kąpiele w pobliskim jeziorze. Spacery do najbliższego sklepu oraz spacery wokół jeziora nie należały do najkrótszych i uczestnicy spacerowali po 5 km. Aktywnie również było na orliku gdzie rozegrany został turniej orlikowy, a jego zmagania trwały kilka dni.

Dużo potu uczestnicy wylali podczas dodatkowej atrakcji jaką było strzelanie na karabinki laserowe. Obozowicze również mogli wykazać się wiedzą i brali udział w teleturnieju 1 z 10. Czas wieczorny często umilały im seanse filmowe, dyskoteki, gry edukacyjne gdzie grupa chętnie uczestniczyła w wyżej wymienionych zajęciach organizowanych przez kadrę obozową.

Uczestnicy obozu wykazywali się duża aktywnością nie tylko fizyczną, ale również intelektualną organizując dla trenerów teleturniej Milionerzy, gdzie zebrali i ułożyli około 100 pytań związanych z wiedzą ogólną jak i obozową. Także ich skecze podczas ogniska bawiły wszystkich uczestników do łez.

W dniach 11 i 12 sierpnia grupa 4 mogła wzbogacić swoją wiedzą historyczną ponieważ odbywał się w tym czasie Piknik militarny i odbyły się inscenizacje bitew takich jak: ” Powstanie Warszawskie” oraz ” Wielkopolanie podczas walki Polsko- bolszewickiej”. Dodatkową atrakcją był również pokaz miażdżenia aut osobowych przez pojazdy militarne

Zwieńczeniem obozu było zrobienie pamiątkowych fotografii, a także przystąpienie do egzaminu na stopnie uczniowskie, który bez większych przeszkód przebiegł pozytywnie.

Było to wspaniałe 2 tygodnie obozu w Jastrowie, dopisała nam pogoda. Wszyscy do domu wrócili zdrowi i zadowoleni.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

Taekwon !!

Grupa układów formalnych

Od drugiego dnia obozu dodatkowe treningi rozpoczęła grupa zawodników z grup 3,4.

Zawodnicy trenowali pod okiem instruktorki Moniki Cieślik specjalizującej się w układach formalnych.

Zawodnicy podzieleni byli na dwie grupy – niższe stopnie, wyższe stopnie. Kilku zawodników ćwiczyło w podgrupie zaawansowanej.

Celem do realizacji dla grupy początkującej było zaznajomienie zawodników z podstawowymi pozycjami, blokami, uderzeniami oraz opanowanie 3 pierwszych układów uczniowskich.

Celem do realizacji dla grupy zaawansowanej było doprecyzowanie elementów składających się na układy formalne, takie jak pozycje, bloki, uderzenia. Zawodnicy przerobili uczniowskie układy. Na zakończenie grupa sprawdzała swoje siły w synchronizacji układów, trenując je grupowo.

W IMIENIU ORGANIZATORA OBOZU ORAZ CAŁEJ OBOZOWEJ KADRY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ W OBOZIE. Z ROKU NA ROK BAWIMY SIĘ NA WSPÓLNYCH WYJAZDACH CORAZ LEPIEJ, DLATEGO MAMY NADZIEJĘ NA SPOTKANIE ZE WSZYSTKIMI OBOZOWICZAMI W PRZYSZŁYM ROKU. ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANEGO SEZONU. DO ZOBACZENIA! POZDRAWIAMY, TAEKWON!

Wróć

Dołącz do nas już dziś

Pierwszy trening gratis