Aktualności

Chwila na wspomnienia…

img_0206

Nowy sezon rozpoczął się pełną parą. W toku treningów, przygotowań do zawodów i wielu sportowych obowiązków zapraszamy na chwilkę zwolnienia i wakacyjnych wspomnień. W rozwinięciu wiadomości wspomnienie obozowych przygód naszych klubowiczów.

Tegoroczny, dwudziesty czwarty obóz zorganizowany przez KS ORIENT za nami!

Wyjazd upłynął pod znakiem nowych doświadczeń treningowych, wielu przygód, wrażeń i prawie pięknej pogody :) Tym razem aktywne dwa tygodnie spędziliśmy w Jastrowie, w ośrodku położonym bezpośrednio nad jeziorem, w sosnowym lesie. Tradycyjnie głównym organizatorem obozu był trener Zbigniew Pawlak, który podsumowując obóz uznał go za jeden z najbardziej udanych klubowych wyjazdów, zarówno pod względem ośrodka, pogody, jak i uczestników i obozowej kadry.

W obozie udział wzięło 85 zawodniczek i zawodników z: Klubu Sportowego „Orient”, Klubu Sportów Walki „Start” Częstochowa, Klubu Sportowego „Egida” Olsztynek, Klubu Sportowego „Gladius” Ostróda, Klubu Sportowego „Keiko” Jastrzębie Zdrój, Klubu Sportowego „ Małpka” Zawiercie. Kadrę stanowili instruktorzy: Monika Cieślik, gr. 1 (KS „Orient”), Piotr Zając, gr. 2 (KS „Orient”), Bartosz Zabłotny, gr. 3 (KS „Egida”), Artur Kula, gr. 4 (KS „Orient”), Dariusz Pleśniak, gr. 5 (KSW „Start”), Zbigniew Pawlak, gr. 6, kierownik obozu (KS „Orient”).

Tradycyjnie, uczestnicy obozu, przydzieleni zostali, ze względu na wiek, do poszczególnych opiekunów. Każda grupa spędzała dzień według planu dostosowanego przez instruktora do danej grupy. Poza treningami, zawodniczki i zawodnicy, mieli wiele dodatkowych zajęć oraz możliwości spędzenia czasu wolnego. Aby zaznaczyć integrację wszystkich obozowiczów oraz fakt, że wszyscy byli na jednym obozie- KS „Orient”- kadra zorganizowała kilka atrakcji wspólnych dla wszystkic

1.Konkurs karaoke (gr. 1,2,3,4,5,6) – organizator – Michał „Żaba” Pawlik, Karol „Dekiel” Marcisz, Robert „Frodo” Konieczny

Jury w składzie: Monika Cieślik, Zbigniew Pawlak, Rafał Frenkiel/Piotr Zając oceniało kilkudziesięciu uczestników konkursu. Uczestnicy musieli jak najlepiej zaśpiewać wylosowaną przez maszynę losującą piosenkę. Jurorzy przyznawali od 1 do 10 punktów, a o wynikach stanowiła suma ocen jurorów.

Wyniki konkursu:

Grupa młodsza:

1 miejsce: Weronika Zawalska

2 miejsce: Emilia Kozioł

3 miejsce: Maja Grzelak

Grupa starsza:

1 miejsce: Robert „ Frodo” Konieczny

1 miejsce: Natalia Dęga

2 miejsce: Aleksandra Gątkowska

2 miejsce: Aleksandra Pastwa

3 miejsce: Hubert „Człowiekin” Marcisz

 

2. Konkurs 1 z 10 (gr. 1,2,3,4,5,6) – organizator – Bartosz Zabłotny

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy musieli zostać podzieleni na trzy grupy ze względu na wiek: najmłodsi, średni, najstarsi. Dwie młodsze grupy dostali po jednym balonie napełnionym wodą, grupa starsza dostała trzy balony napełnione wodą. Każdy miał trzy życia, po utracie ostatniego balon trzymany nad głową został przebity (grupa starsza po każdej utracie życia miała przebity balon). Zawodnicy dostawali pytania od prowadzącego, jeśli na nie odpowiedzieli dobrze, mogli wskazać osobę, która będzie odpowiadać na kolejne pytanie. Po wyeliminowaniu większości zostały trzy najlepsze osoby, które za każdą poprawną odpowiedź dodatkowo otrzymały cukierka w nagrodę.

Wyniki z konkursu:

 

Grupa najmłodsza:

1 miejsce: Igor Przytocki

2 miejsce: Paweł Szychalski

3 miejsce: Tomasz Świtała

Grupa średnia:

1 miejsce: Kacper Knysak

2 miejsce: Karol Kozłowski

3 miejsce: Mikołaj Karwas

Grupa najstarsza:

1 miejsce: Natalia Dęga

2 miejsce: Ryan Jabłoński

3 miejsce: Maciej Kasprzyk

3. Konkurs na najlepszy skecz/przedstawienie na ognisku (gr. 1,2,3,4,5,6)

Do konkursu musieli przygotować się przedstawiciele z wszystkich pokoi. Zaprezentowane podczas ogniska skecze/przedstawienia oceniała niezawodna publiczność aplauzem. Pokazy były oceniane w dwóch grupach: młodsza i starsza. Ekipy z największym aplauzem zajęły miejsca na podium. Dodatkowo zostało przyznane jedno wyróżnienie przez Trenera i organizatora Zbigniewa Pawlaka.

Oto wyniki:

Grupy młodsze:

1 miejsce: Leila Castalano, Maja Michalik, Weronika Zawalska, Julia Bajek, Zuzanna Chłopaś, Iga Mścichowska

2 miejsce: Mersel Castalano, Wiktor Augustowski, Krzysztof Sobociński, Alan Włodarski, Kacper Ewartowski, Wiktor Stańczak.

Wyróżnienie: Lena Bizoń, Maja Grzelak.

Grupy starsze:

1 miejsce: Michał „Żaba” Pawlik, Robert „Frodo” Konieczny, Konrad „Roszpun” Palus, Karol „Dekiel” Marcisz, Tadeusz „Tedzik” Podolak

2 miejsce: Wiktoria Fronczyk, Aleksandra Pastwa, Natalia Dęga

4. Dyskoteki (gr. 1,2,3,4,5,6) –organizator i niezawodny DJ – trener Bartosz Zabłotny.

Podczas obozu zorganizowano 3 dyskoteki dla naszych obozowiczów. W rytm najnowszych wakacyjnych hitów wyłowiliśmy kilku niekwestionowanych królów parkietu :

5. Ogniska (gr. 1,2,3,4,5,6)

Tradycyjnie, podczas obozu, zorganizowaliśmy wspólne grillowanie. Poza pieczeniem kiełbasek, wspólnego grilla uświetniła część artystyczna przygotowana przez naszych obozowiczów.

6. Chrzest grup młodszych (gr. 1,2,3)– organizator – instruktor Artur „Szarik” Kula

Tradycyjnie, chrzest grup młodszych opierał się na grach i zabawach na świeżym powietrzu. Podstawowe czynniki będące gwarancją udanego chrztu takie jak: błotko, woda, wymalowane twarze i mnóstwo śmiechu zostały przez naszego niezawodnego organizatora zapewnione w 100% :)

7. Chrzest grup starszych (gr. 4,5,6)– organizator – instruktor Artur „Szarik” Kula

Chrzest grup starszych niewątpliwie musiał różnić się od chrztu dla młodszych obozowiczów przede wszystkim poziomem trudności. Zadania do wykonania posiadały zdecydowanie wyższy poziom bezsensowności i absurdu, co tylko zwiększało poziom śmiechu obozowiczów :)

8. Wycieczka

Część obozowiczów wyruszyła na niezapomnianą wycieczkę do parku linowego, który przygotował doskonała ofertę zarówno dla najmłodszych jak i dla najstarszych.

Druga część obozowiczów wzięła udział w grze „Laser Tag”: inaczej znany Laserowym Paintballem to rozrywka, w której rolę pocisku spełnia fala podczerwieni wyłapywana przez czujniki zainstalowane na ekwipunku drugiego gracza. Dzięki temu Laser Tag, w przeciwieństwie do regularnego Paintballa, jest bezbolesny i mogą brać w nim udział właściwie wszyscy, niezależnie od wieku..

9. Egzamin na stopnie uczniowskie (gr. 1,2,3,4,6)

Tradycyjnie, podczas obozu zorganizowano egzamin na stopnie uczniowskie dla zawodników ze wszystkich grup, wyznaczonych do przystąpienia do egzaminu przez swoich instruktorów. Zawodnicy musieli wykazać się znajomością technik taekwondo oraz wiedzy teoretycznej w zakresie określonym w zależności od posiadanego stopnia.

Egzaminatorem był trener Zbigniew Pawlak, VI Dan.

10. Egzamin na stopnie mistrzowskie

Podczas tegorocznego obozu, dwie osoby przystąpiły do egzaminu na stopnie mistrzowskie- zawodnik zawierciańskiej sekcji KS Orient – Michał Pawlik, oraz zawodnik i trener z Klubu Sportowego „ Egida” Olsztynek – Bartosz Zabłotny. Standardowo, do zadania egzaminowanych należała prezentacja umiejętności w sześciu zakresach: rozbić desek, układów formalnych, walki jedno-, dwu- i trzykrokowej, samoobrony, walki wolnej, teorii. Zarówno Michał jak i Bartosz poradzili sobie z egzaminem bardzo dobrze, zdobywając: Michał: pierwszy stopień mistrzowski – I Dan, Bartosz: trzeci stopień mistrzowski – III Dan.

Egzaminatorem był trener Zbigniew Pawlak, VI Dan.

11. Konkurs czystości (gr. 1,2,3,4,5,6) – organizator: instruktor Bartosz Zabłotny, Artur Kula. Już od kilku lat, tradycją naszych obozów stały się konkursy czystości, polegające na codziennej kontroli porządków w pokojach przez trenera Bartosza Zabłotnego wraz z jego niezawodnym asystentem Arturem Kulą. System stopni szkolnych od 1 do 6 jest niezawodny w motywowaniu i starszych, i młodszych do systematycznego porządkowania przestrzeni w pokojach. W tym roku laureatami konkursu zostali:

1 miejsce: POKÓJ NR 7D

2 miejsce: POKÓJ NR 11D

3 miejsce: POKÓJ NR 10D

12. Dodatkowym konkursem, jakże udanym okazał się konkurs : „Pytanie czy wyzwanie” zorganizowanym specjalnie dla kadry. Tym razem to obozowicze mogli zobaczyć jak nasza wspaniała kadra obozowa sprawdza się w odpowiadaniu na pytania lub wykonywaniu wymyślnych zadań/ćwiczeń sportowych.

W konkursie uczestniczyła kadra: Monika Cieślik, Bartosz Zabłotny, Piotr Zając, Artur Kula i Zbigniew Pawlak, dodatkowymi uczestnikami byli: Natalia Jastrzębska oraz Tadeusz Podolak.

Zawodnicy mieli wybór, albo odpowiedź na pytanie albo wykonać zadanie, jeśli im się udało mogli przekazać następnie zadanie lub pytanie innej osobie. Za każdą złą odpowiedź lub niewykonane zadanie, twarz uczestnika została wymazana bitą śmietaną przez wyznaczonego uczestnika obozu.

Zawodnicy kolejno odpadali z gry: Tadeusz Podolak, Natalia Jastrzębska, Piotr Zając, Monika Cieślik, Bartosz Zabłotny.

W Finale został Artur Kula oraz Zbigniew Pawlak, niestety w tej rozgrywce trener Zbigniew nie miał szans z Arturem „Szarikiem” Kulą, który okazał się najwytrwalszym zawodnikiem.

Świetna zabawa i super atmosfera podczas konkursu została zagwarantowana przez ich twórców i organizatorów w skład który wchodzą: Rafał Frenkiel, Michał Pawlik, Karol Marcisz, Dawid Maślanik.

13. Sparingi (gr. 3,4,5,6)

Dla naszych zawodników zostały zorganizowane sparingi z Klubem Sportowym Dragon z Gorzowa Wielkopolskiego, którzy również spędzali obóz w Jastrowie.

Zawodnicy sparowali w formule semi-contact i light-contact.

Uczestnicy i laureaci wszystkich konkursów otrzymali słodkie nagrody ufundowane przez organizatora obozu trenera Zbigniewa Pawlaka.

 


 

Poniżej informacje– relacje dodatkowe z pracy poszczególnych grup przekazane przez opiekunów.

Grupa 1 prowadzona przez instruktorkę Monikę Cieślik była grupą najmłodszą- dzieci z roczników 2009-2007. Główną aktywnością dzieci był oczywiście ruch. Wszystkie zajęcia opierały się na fizycznej i intelektualnej aktywności. Celem, jaki instruktorka wyznaczyła sobie dla tej grupy, było zaszczepienie w dzieciach, ducha sportowców i chęci do aktywności i sportu samego w sobie, a także nauka pracy z grupą i z samym sobą. Bardzo duży nacisk położono na integrację, umiejętności społeczne i współpracę w grupie.

Grupa 1 codziennie uczestniczyła w treningach taekwondo, podczas których szlifowane były wszystkie cechy motoryczne zawodników, ich ogólna sprawność. Zabawy i gry zespołowe przeplatane były ćwiczeniami technik taekwondo oraz gimnastyki. Podczas treningów nie zabrakło takich atrakcji jak zajęcia w jeziorze czy trening w lesie.

Poza treningami odbywały się także rekreacyjne zajęcia ruchowe, takie jak: gra w twistera, wojna na balony z wodą, piłkę nożną, zabawy z chustą animacyjną, frisbee. Sportowe emocje pobudzały wspólnie zorganizowane podchody z grupą 2 i 3 zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy (dziewczynki kontra chłopcy) jedna uciekała przed drugą zostawiając kartki z zadaniami do wykonania, rozgrywka wzbudziła wiele emocji i dobrego humoru.

Dodatkowo, codziennie organizowano zajęcia plastyczne – kolorowanki edukacyjne, rysowanie i malowanie kredkami, farbami, lepienie z plasteliny i gliny, wycinanki i wiele innych; dzieci pracowały zarówno indywidualnie i grupowo. Wielokrotnie, dzieci uczestniczyły w zajęciach technicznych, zręcznościowych i majsterkowaniu- sklejanie minionka, budowanie wieży z papierów, budowanie zamków z piasku i wiele, wiele innych.

Czas umilały dzieciom także konkursy: kalambury, konkurs wiedzy na temat bajek, czy konkurs puszczania wielkich baniek mydlanych.

Atrakcjami specjalnymi były: teatrzyk pacynkowy, do którego dzieci same przygotowały pacynki i ułożyły scenariusze występów. Poziom wyobraźni dziecięcej okazał się nieograniczony! Pidżama Party, na której dzieci w pidżamach pokonywały różne przeszkody, tory przeszkód, chodziły na szczudłach i tańczyły na PS3. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, dzieci aktywnie spędziły czas, wygłupiając się i rywalizując na wesoło.

W czasie wolnym od treningów i zajęć, dzieci prawie codziennie odwiedzały plażę i korzystały z kąpieli w jeziorze. Kilka dni pogorszenia pogody wykorzystaliśmy na gry na Play Station 3 (gry ruchowe oraz quizy Buzzz), oraz treningi na matach. Dodatkowo, w kilka wieczorów zorganizowano dla dzieci minikino.

Dodatkową atrakcją było karmienie rybek w jeziorze oraz dzików w zagrodzie w ośrodku obok.

Dzieci z grupy 1 trzykrotnie bawiły się na obozowej dyskotece, raz podczas grilla oraz brały udział we wszystkich konkurach zorganizowanych wspólnie dla wszystkich obozowiczów. Nie zabrakło także zwiedzania i relaksu podczas wycieczki.

Nie zabrakło również tego, co dla dzieci …. i nie tylko :) najpiękniejsze, tj. wygłupów. Kilkakrotnie dzieci rzucały w siebie balonami z wodą, puszczały wielkie bańki mydlane, pływały kajakami (z pomocą starszych zawodników i zawodniczek) czy też malowały siebie i nie tylko :) specjalnymi farbami.

Maluchy okazały się najwytrwalszymi, niezwykle wdzięcznymi i aktywnymi obozowiczami, a czas spędzony na wyjeździe, wśród rówieśników i obozowych zajęć to niewątpliwie bezcenne doświadczenie dla każdego i tysiące nowych wspomnień, znajomości, przeżytych emocji.

Grupa układów formalnych

Od drugiego dnia obozu dodatkowe treningi rozpoczęła grupa 20 zawodników z grup 3,4,5,6.

Zawodnicy trenowali pod okiem instruktora Marka Sosińskiego specjalizującego się w układach formalnych.

Zawodnicy podzieleni byli na dwie grupy – początkującą i zaawansowaną.

Celem do realizacji dla grupy początkującej było zaznajomienie zawodników z podstawowymi pozycjami, blokami, uderzeniami oraz opanowanie 4 pierwszych układów uczniowskich.

Celem do realizacji dla grupy zaawansowanej było doprecyzowanie elementów składających się na układy formalne, takie jak pozycje, bloki, uderzenia. Zawodnicy przerobili wszystkie uczniowskie układy. Na zakończenie grupa sprawdzała swoje siły w synchronizacji układów, trenując je grupowo.

Grupa 2 – 15 osób w wieku 8 – 10 lat

W trakcie trwania obozu organizowane były liczne zabawy oraz konkursy min: Pytanie lub wyzwanie , Karaoke oraz konkurs Jeden z dziesięciu. W siódmym dniu obozu został zorganizowany chrzest grup młodszych i starszych oraz ognisko z kiełbaskami. Kolejną atrakcją była wycieczka do Parku Linowego w Jastrowie oraz zabawy z wykorzystaniem karabinów na podczerwień. Dzieci podczas pobytu miały możliwość uczestnictwa w V Pikniku Militarnym w Jastrowie w rekonstrukcji historycznej ” BÓJ O ZRZUT” oraz inscenizacji „Narodowe Siły Zbrojne 1946”.

W związku z tym, że był to obóz sportowy dzieci miały co dziennie dwa treningi o różnym natężeniu.

Grupa 3 odbywała 2 treningi dziennie pod kątem walki semi contact, light contact, treningi techniczne i gibkościowe.Uczestnicy grupy 3 brali także udział w różnych quizach i zabawach min: karaoke, 1 z 10, turniej piłki nożnej, pytanie czy wyzwanie. Bawili się na 3 dyskotekach z czego jedną z dyskotek była dyskoteka przebierańców.

W czasie wolnym korzystali z kąpieliska, a także brali udział w treningach w wodzie, korzystali także z kajaków. Nowi uczestnicy przeszli chrzest obozowy. Cała grupa również uczestniczyła w ognisku z kiełbaskami, po którym prezentowała skecze.

Uwieńczeniem obozu był egzamin na stopnie uczniowskie.

Czas minął bardzo szybko i na pewno obozowicze będą miło wspominać 2 tygodnie spędzone w Jastrowie.

Grupa 4, 5, 6

Treningi odbywały się dwa razy dziennie, prowadzone przez trenerów: Zbigniewa Pawlaka oraz Artura Kulę. Doskonalone były głównie umiejętności z zakresu taekwondo, nie brakowało jednak różnorakich gier i zabaw w ramach treningowej aktywności fizycznej. Dodatkowo, każdy zainteresowany w godzinach wieczornych mógł uczestniczyć w treningach układów pod okiem trenera Marka Sosińskiego. Oprócz samych treningów uczestnicy zażywali kąpieli w pobliskim jeziorze pod okiem ratownika, mogli sprawdzić swoją wiedzę w zabawie na zasadach „1 z 10”, brać udział w obozowych dyskotekach czy wykazać się umiejętnościami wokalnymi w konkursie karaoke. Innymi atrakcjami był wyjazd do parku linowego/strzelanie pistoletami na podczerwień, pływanie kajakami po jeziorze czy gra „pytanie lub wyzwanie”, której głównymi uczestnikami była obozowa kadra. Jak co roku odbyło się tradycyjnie obozowe ognisko, po którym wszyscy chętni prezentowali wcześniej wymyślony skecz. Inną coroczną „tradycją” był konkurs czystości, dzięki któremu chociaż czasami udało się w pokojach zaprowadzić ład i porządek. Ponadto grupay wzięły udział w piątym Pikniku Militarnym w Jastrowiu, gdzie zainscenizowana została walka z czasów II wojny światowej, z użyciem czołgów, pojazdów pancernych oraz pirotechniki. Obóz minął w koleżeńskiej atmosferze, co najważniejsze :)

W IMIENIU ORGANIZATORA OBOZU ORAZ CAŁEJ OBOZOWEJ KADRY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ W OBOZIE. Z ROKU NA ROK BAWIMY SIĘ NA WSPÓLNYCH WYJAZDACH CORAZ LEPIEJ, DLATEGO MAMY NADZIEJĘ NA SPOTKANIE ZE WSZYSTKIMI OBOZOWICZAMI W PRZYSZŁYM ROKU. ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANEJ DRUGIEJ POŁOWY WAKACJI. DO ZOBACZENIA! POZDRAWIAMY, TAEKWON!

Wróć

Dołącz do nas już dziś

Pierwszy trening gratis